piątek, 22 października 2010

Literadar i Archipelag

W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej magazynów poświęconych literaturze, w których można znaleźć wiele recenzji, wywiadów i artykułów, które warto przeczytać pomiędzy jedną i drugą pasjonującą książką. W większości są to wersje elektroniczne, chociaż wersje papierowe też można jeszcze spotkać na rynku (o czym pisała Matylda na swoim blogu). Magazyn Archipelag, który spotkał się jakiś czas temu z bardzo dobrym przyjęciem, doczekał się kolejnego, drugiego już numeru. Serdecznie gratuluję wytrwałości wszystkim twórcom i osobom związanym z tym magazynem. Muszę przyznać, że jestem pełna podziwu - liczę na kolejne numery. Mam nadzieję, że będą jeszcze ciekawsze od poprzednich :)


Spis treści drugiego numeru:

 

W ostatnim czasie  wystartował też Literadar - magazyn przygotowany przez BiblioNETkę. W porównaniu do magazynu Archipelag wypada blado - znajdziemy w nim wiele krótkich bądź dłuższych recenzji, jeden wywiad, fragment powieści i artykuł poświęcony czytnikowi elektronicznemu. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie więcej typowych artykułów. Poniżej prezentuję kilka screenów ukazujących wygląd i zawartość.
Magazyn można znaleźć tutaj.

6 komentarzy:

 1. Archipelag ma prześliczne zdjęcia i szatę graficzną. To oczywiście nie jest najważniejszą zaletą, ale muszę przyznać, że właśnie dzięki temu ludzie chętniej po niego sięgają. Sama lubię czytać artykuły pieknie oprawione ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. szczerze mówiąc magazyny o literaturze średnio mnie interesują, dużo bardziej wolę książki ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. @Nyx - Oj tak, zdjęcia boskie :)

  @Dominika Anna - Ja też, ale lubię czasem przeczytać jakiś ciekawy artykuł np. na temat pisarzy, bądź jakiś wywiad...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja z czasopism o książkach znam tylko "Nowe książki". A gdzie można kupić "Archipelag"?

  OdpowiedzUsuń
 5. Archipelag można czytać tylko w sieci, o tutaj --> http://www.archipelag-magazyn.pl/

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...