czwartek, 6 stycznia 2011

Haruki Murakami - wyzwanie czytelnicze (edycja polska)

Dziś na kilku blogach pojawiła się informacji o wyzwaniu czytelniczym skupiającym się na książkach Murakamiego. W mojej głowie zaświtała myśl - dlaczego by nie zrobić polskiej wersji? I oto jest : www.haruki-murakami-wyzwanie.blogspot.com 
Wyzwanie trwa od 1 stycznia do 31 grudnia 2011 roku - myślę, że w przypadku polskiej wersji będzie podobnie. Nie ustalam zasad :) Do wyzwania może przyłączyć się każdy, kto lubi Murakamiego i jego książki.

9 komentarzy:

 1. Ja pozostaję przy wersji angielskiej;) Ale życzę udanej zabawy i na polskim podwórku, nyo.

  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. :) Dzięki. Swoją drogą, mnie np. trudno byłoby pisać recenzję po angielsku - pewnie nie tylko mi... Stąd pomysł na polską wersję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe wyzwanie... Pomyślę nad nim, bo ostatnio kupiłam kilka książek Murakamiego i planowałam je niedługo przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja niestety też angielskiego nie ogarniam na tyle, żeby swobodnie w tym języku pisać, zresztą czytać też wolę po polsku, dlatego bardzo jestem wdzięczna za stworzenie polskiej wersji ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. @ Kala: Wyzwanie angielskie nie narzuca przecież, że recenzja ma być po angielsku - Tanabata skupia wokół siebie ludzi z całego świata i nie wszyscy piszą blogi po angielsku;) Wystarczy w komentarzu na blogu wyzwaniowym lub w mailu do organizatorki napisać, że taką a taką książkę się przeczytało i tyle - wyzwanie zaliczone. Zatem nic strasznego - zakładam, że tych kilka zdań większość osób po liceum jest w stanie sklecić, a mało kto nie miał angielskiego w szkole (nie wliczam osób ze starszego pokolenia, które zamiast angielskiego miały rosyjski).

  Ale to tak na marginesie;) Grunt, by się dobrze bawić, o.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja z angielskim nie mam nic wspólnego, w szkole też nie miałam tego języka, także cieszę się z wersji polskiej. Może się zdecyduję, bo nie biorę udziału w żadnym wyzwaniu, a Murakamiego bardzo lubię. Kala - dziękuję za informację.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie książki tego autora za bardzo nie interesują, ale zobaczymy... :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Dołączyłam również - wspaniała sprawa, Murakami mistrz!

  OdpowiedzUsuń
 9. A ja chętnie spróbuję. Nie czytałam jeszcze nic Murakamiego, ale o nim sporo, dlatego jestem bardzo zainteresowana.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...