czwartek, 6 października 2011

Zabawa z Biblią - Mercè Segarra

Po uroczej książce „Zabawa z bajkami” przyszedł czas na kolejną publikację wydawnictwa Święty Wojciech, a mianowicie - na „Zabawę z Biblią”. Książka ta krok po kroku ukazuje dzieciom wiarę katolicką i wszystko, co z nią związane. W przystępny i jasny sposób porusza ważne i niekoniecznie łatwe do wyjaśnienia zagadnienia.

„Zabawa z Biblią” to zbiór wydarzeń ze Starego i Nowego Testamentu. Każdemu wydarzeniu, które przedstawione jest w formie opowiastki, towarzyszy ciekawostka, projekt zabawy, przepis kulinarny, dzięki czemu lektura jest dużo ciekawsza, a przesłanie historii, którą przedstawiają autorzy, jest dużo silniejsze. Dla przykładu: historii o Adamie i Ewie towarzyszy polecenie mające na celu zachęcić dzieci do przyrządzenia pysznych owocowych szaszłyków, do przygotowania których można wykorzystać wszystkie owoce, poza tym - przez które bohaterowie opowiastki zostali wygnani z raju. Historii o Arce Noego towarzyszy zadanie polegające na zbudowaniu własnej pływającej arki.

Nauka przez zabawę? Jak najbardziej! I muszę przyznać, że to połączenie idealne – połączenie, które zmusza dziecko do myślenia, a zarazem które daje jeszcze większą przyjemność z lektury, jaka najmłodszym często kojarzy się z czymś nudnym i mało interesującym. „Zabawa z Biblią” to również przesłanie i morał, których tak bardzo brakuje dziś w wielu książeczkach dla najmłodszych. Tutaj przesłanie stawiane jest na pierwszym miejscu i zostaje wyraźnie zaznaczone. To właśnie morał płynący z opowieści uczy dziecko oszczędności, pokory, posłuszeństwa, troski o innych. Pokazuje, czym są miłość do bliźniego, przyjaźń i śmierć.

Dzięki tej serii książeczek dziecko od najmłodszych lat dowiaduje się, jakie wartości są ważne. A wszystko w prosty i przystępny sposób, dzięki czemu dziecko bez najmniejszych problemów będzie w stanie zrozumieć istotę rzeczy.

Szata graficzna jest tym, co czyni „Zabawę z Biblią” jeszcze bardziej atrakcyjną lekturą – świetne ilustracje Francesci Roviry i duży format sprawiają, że czas spędzony na lekturze tej książki to czysta przyjemność – zarówno dla rodzica, jak i dla jego pociechy.

2 komentarze:

  1. Chętnie zapoznam się z tą książką, by moje dziecko mogło połączyć zabawę z wiedzą. Bardzo fajna rzecz.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo chętnie kupię ją Patryczkowi. Na pewno będzie zadowolony:))

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...