piątek, 7 października 2011

Najlepsza książka na jesień - edycja 2011

Gorąco zachęcam do oddawania swoich głosów w konkursie na najlepszą książkę na jesień. Można wygrać cenne nagrody... 


O przedsięwzięciu


Tradycja wyboru najlepszych książek na kolejne pory roku znalazła już swoje stałe miejsce na polskim rynku księgarskim oraz w świadomości czytelników. Logotypy konkursów organizowanych przez wortal literacki Granice.pl w ostatnich latach stały się już rozpoznawalne, eksponowane były zarówno w sieci, jak i podczas kolejnych targów książki.


Kolejna odsłona popularnego cyklu 

W roku 2011 wybraliśmy już „Najlepsze książki na wiosnę” i „Najlepsze książki na lato”. Wspominały o nich największe polskie media – w tym choćby dziennik „Polska” czy radio RMF FM. Wyniki ogłaszaliśmy podczas najważniejszych targów branżowych. W naszych konkursach wzięło udział kilkaset tytułów, co jest dla nas powodem do niemałej dumy. Trudno się więc dziwić, że po ogromnym sukcesie cieszącego się tradycyjnie już sporym zainteresowaniem mediów konkursu „Najlepsza książka na lato”(http://ksiazkanalato.pl), w którym brało udział ponad 80 tytułów, a w głosowaniu internautów oddano ponad 20 tysięcy głosów oraz równolegle do trwającego cyklu wydarzeń „Historia zebrana” (http://historiazebrana.pl) firma W&W przystąpiła do organizacji kolejnej inicjatywy – konkursu „Najlepsza książka na jesień”, w którym nominacje poznamy podczas Targów Książki w Katowicach, a którego lista laureatów ogłoszona zostanie w czasie Targów Książki w Krakowie


Jakie książki czytamy jesienią?
Długie, jesienne wieczory, czas słoty, to okres, w którym szczególnie wiele czasu poświęcić możemy – i chcemy – na lekturę. To czas, kiedy najchętniej czytamy powieści lekkie i pogodne, powieści krzepiące i wywołujące uśmiech. To również czas, kiedy naszą uwagę przyciągają powieści naprawdę wciągające – powieści sensacyjne i kryminały. Takie właśnie książki chcemy wyróżniać w naszym konkursie. Ale jesień to także czas, gdy skupić się możemy przez chwilę na książkach nieco bardziej wymagających –  na poradnikach, książkach, które pomogą nam w codziennym życiu, które pokażą, jak zrozumieć własne dzieci, jak wychowywać je i wspierać w nauce. Jesień to też czas, gdy w Polsce wydaje się wiele książek ważnych, publikacji o wielkiej wartości literackiej – dzieł zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów. To właśnie te grupy kategorii obejmuje konkurs „Najlepsza książka na jesień” 


Cel konkursu i kategorie:

Zgodnie z tradycją, celem naszego konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych książek w następujących kategoriach:
a) kryminał, sensacja, thriller,
b) powieści obyczajowe, romanse,
c) książki do słuchania,
d) horrory, romanse paranormalne,
e) książki dla dzieci,
f) książki dla młodzieży,
g) książki dla rodziców,
h) science fiction, fantasy,
i) perły z lamusa - albumy, publikacje historyczne, biografie,
i) proza polska,
i) proza obca.

Ze względu na szczególną popularność powieści z pogranicza fantastyki, powieści obyczajowej i romansu, powieści, których bohaterami są wampiry, strzygi, wilkołaki oraz inne stworzenia nadprzyrodzone, żyjące obok ludzi jak najbardziej współczesnych, współistniejące z nimi, zdecydowaliśmy się na wyróżnienie specjalnej kategorii obejmującej romanse paranormalne. Mamy nadzieję, że jej istnienie pozwoli wskazać najlepsze tytuły należące do tego właśnie nurtu.

Jury konkursu, ocena:

Wyboru najlepszych książek dokona profesjonalne Jury, w którego skład wejdą specjaliści, autorytety w dziedzinie literatury, krytycy literaccy i recenzenci oraz przedstawiciele wortalu Granice.pl.

Ocena zgłoszonych książek przebiegać będzie dwuetapowo. W pierwszym etapie wybrane zostaną tytuły, które otrzymają nominację do nagrody. Drugi etap zakończy się wyłonieniem zwycięzców konkursu w każdej kategorii.


Głosowanie internautów

Równolegle do oceny jury na stronie internetowej konkursu prowadzone będzie głosowanie internautów, którzy również wyróżnią najlepsze książki na długie, jesienne wieczory. Wśród internautów biorących udział w konkursie rozlosowane zostaną cenne zestawy nagród książkowych. Wyniki głosowania śledzić będzie można na żywo na stronie internetowej konkursu. Głosowanie rozpocznie się 5 października 2011.
Tytułom biorącym udział w konkursie przysługiwać będzie bardzo szeroka promocja
Konkurs skierowany jest do polskich wydawców i przyczyni się do promocji czytelnictwa w Polsce, jak również do promocji najlepszych na polskim rynku tytułów w wyżej wymienionych kategoriach.


Szczypta statystyk:

- ponad 20 tysięcy osób głosowało na Najlepsze książki na lato
- ponad 200 redakcji zamieściło informacje o konkursach
- ponad pół miliona unikalnych użytkowników zapoznało się z informacjami o przebiegu naszych konkursów.

Więcej informacji na stronie www.ksiazkanajesien.pl

4 komentarze:

  1. Już wzięłam udział. Super akcja ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak dla mnie najfajniejszą, przynajmniej jak dotąd, książką tej jesieni jest zdecydowanie "Kod królów" Pierdomenico Baccalario (oczywiście w kategorii książek młodzieżowych). Wartka akcja, wielka historyczna tajemnica i naprawdę świetny, dość mroczny klimat! Godny następca zakończonej serii "Ulysses Moore", więc polecam!

    OdpowiedzUsuń
  3. Moim zdaniem z kolei, najlepszą książką jesieni jest ta, autorstwa Kelly Creagh "Nevermore - Kruk". Właściwie też jest to książka, z założenia dla nastolatków, ale ja się zachwyciłam :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...