wtorek, 29 maja 2012

Majowy Bluszcz

Idealny na majówkę, idealny do czytania na trawie... Zachwycił mnie niezmiernie. 

Na pierwszy rzut poszedł wywiad z Fiszem, którego lubię, szanuję i cenię. Tym razem opowiada Marcie Szarejko o swoich muzycznych początkach, tekstach piosenek, literackich inspiracjach i szukaniu sposobu na siebie. 

Rafał Bryndal serwuje nam dwa świetne wywiady - Głowacka & Głowacki, czyli Janusz Głowacki i jego córka, która niedawno wydała książkę "Manhattan pod wodą" (swoją drogą książka zapowiada się ciekawie...). 

Marcelina Szumer i Paweł Wieczorek o książkach, które zanim trafiły na listy bestsellerów były odrzucane w wielu wydawnictwach. 

Patrycja Pustkowiak zwraca uwagę na postać Franza Kafki - niedawno ukazała się książka "Listy do rodziny, przyjaciół, wydawców". Czy może być lepszy moment, żeby snuć rozważania na temat neurotycznego wizerunku pisarza? 

Iza Klementowska zdradza nam czym zajmowali się znani pisarze, zanim zaczęli pisać. Bukowski, Larsson, Palahniuk. 

Dawid Rosenbaum przybliża nam postać Lizy Minnelli.

Kilka stron dalej Marta Kijańska - Bednarz o naszym niezbywalnym prawie do złego samopoczucia w tekście "Prawo do doła". 

Kilkanaście stron dalej Tomasz Pindel lekko i zabawnie o literaturze klozetowej.

Nie będzie nowością jeśli napiszę, że to był wyjątkowo dobry numer :) Od długiego czasu każdy numer "Bluszcza" taki dla mnie jest. Oczywiście zdarzą się teksty słabsze, które w żaden sposób mnie nie wzruszą, ale przeważająca część zasługuję na uwagę i polecenie innym :)

4 komentarze:

 1. Zainteresowałaś mnie tym wydaniem;) Chyba zakupię;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to prawda, ja też ma chrapkę na te książkę

   Usuń
 2. Uwielbiam Bluszcza, majowy już dawno jest u mnie przy łóżeczku,ale nie mam chwili, by do niego zerknąć. Ale wywiad z Fiszem przeczytałam. Dobry, dobry :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z miesiąca na miesiąc Bluszcz jest coraz lepszy. Uwielbiam też jego szatę graficzną.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...