sobota, 8 lutego 2014

Cytując... (14)

Dziś będzie kilka cytatów z książki, którą właśnie skończyłam czytać, a mianowicie 2 tomu "Pomnika cesarzowej Achai": 

"Podjęcie nawet złej decyzji jest lepsze niż niepodjęcie żadnej".

"Pamiętaj, tej chwili, która teraz się dzieje, już nie ma. Jest przeszłością. A ty musisz patrzeć daleko przed siebie".

"Często pytano go, czy rozumie kobiety. Śmiał się zawsze i odpowiadał, że pytanie jest głupie i źle zadane. Wyjaśniał, że kobiety, kiedy mówią, nie chcą wcale przekazać informacji, jak oczekują mężczyźni. One chcą po prostu podzielić się emocjami. Emocjami! Dlatego też pytanie, czy ktoś rozumie kobiety, jest głupie do imentu. Należy spytać, czy ktoś czuje kobiety. Czy jest w stanie spotkać się z nimi sercem. Sercem, a nie rozumem. Słuchać kobiet nie ma sensu - przecież wszystkie wyłącznie bzdury gadają. Ale należy wiecznie próbować czuć kobiety, bo one są w stanie przekazać takie rzeczy, o których mężczyźnie nie mają zielonego pojęcia".

"-[...] Chcesz zostać władcą pewnie. Trafił w jej czuły punkt. Władcą? Niekoniecznie. Ale mieć władze? To zupełnie co innego".

"Chwila, której w tym momencie doznajesz, właśnie minęła. A ty o czym myślisz? O tym, co właśnie dzieje się dokoła. A to przecież też już jest przeszłość. Ta chwila, w której się znajdujesz, już minęła. A ty jak na żelaznym okręcie z jego bezwładnością nie myśl o tym, co cię otacza, bo to przeszłość. Skup się na tym, co nadejdzie".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...