czwartek, 20 marca 2014

Festiwal Fantastyki Pyrkon 2014

Jutro rusza Festiwal Fantastyki Pyrkon 2014.

Dlaczego o nim piszę? Bo warto i dlatego, że prawdopodobnie tam trafię :) 

Kilka słów o Pyrkonie zaczerpniętych ze strony festiwalu:

Pyrkon, choć nazwa może wydawać się myląca, wcale nie jest zlotem miłośników ziemniaków, lecz znaczącym w Polsce i jednym z największych w Europie festiwalem fantastyki i kultury popularnej. Odbywa się co roku w marcu, na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Festiwal przeszedł długą drogę od Dnia z Fantastyką, poprzez konwent organizowany w życzliwej szkole na poznańskim Dębcu. Dzisiaj stał się festiwalem, co oznacza, że rozszerza swoją tematykę, łącząc cechy znanych z przeszłości konwentów i współczesnych imprez kulturalnych. 
Pyrkon jest imprezą organizowaną przez fanów dla fanów, która z roku na rok przyciąga coraz większe grono ludzi zainteresowanych szeroko pojętą fantastyką. W związku z rosnącą liczbą uczestników po edycji 2010, podjęto decyzję o przeprowadzce na Międzynarodowe Targi Poznańskie. Wtedy na festiwal przybyło 3 tysiące osób, w 2012 roku było ich już 6 tysięcy, a w 2013 roku aż 12300! 
Co sprawia, że Pyrkon to wyjątkowa impreza? 
Może: – ponad 800 godzin atrakcyjnego i zróżnicowanego programu, – profesjonalna przestrzeń targowa i ciekawi wystawcy, których nie spotkasz nigdzie indziej, – liczni goście z zagranicy oraz polscy twórcy (dotychczas odwiedzili nas: Ian McDonald, Graham Masterton, John Wick, Grzegorz Rosiński, Adrian Tchaikovsky, Jarosław Grzędowicz, Jacek Dukaj i dziesiątki innych), – olbrzymi gamesroom, ocean gier, – fantastyczne LARP-y, – porywające sesje RPG, – wystawy, pokazy i koncerty
Na pewno! Jednak przede wszystkim Pyrkon to wydarzenie, podczas którego można spotkać podobnych sobie ludzi z całej Polski, wymienić się doświadczeniami i zawiązać nowe, owocne znajomości. Ponad 12 tysięcy osób o zbliżonych zainteresowaniach i pasjach w jednym miejscu to największy sukces Klubu Fantastyki "Druga Era" i jednocześnie dla niego najwspanialsza nagroda. 
Naszą imprezę doceniają także uczestnicy. W plebiscycie Katedry na „Najlepszy konwent lub inną fantastyczną imprezę masową” Pyrkon od 2010 roku zajmuje I miejsce. 
Organizując Pyrkon, chcemy nie tylko zaprosić Was do aktywnego udziału w życiu kulturalnym polskich fanów fantastyki, ale przede wszystkim zaprezentować niezliczone możliwości, jakie ona zapewnia. Naszym celem jest ukazanie, że fantastyka to godna zainteresowania dziedzina kultury, która obecna jest wszędzie – od literatury, poprzez film i gry. Pozostaje nam zapewnić, iż dokładamy wszelkich starań, aby Pyrkon 2014 był jeszcze lepszym, bogatszym w atrakcje i satysfakcjonującym spotkaniem z fantastyką. Przybywajcie, przekonacie się sami, czy nam się udało!

A oto spot z ubiegłorocznej edycji festiwalu: 

I dwa spoty reklamujące tegoroczną edycję:
1 komentarz:

  1. Raczej się tam nie wybiorę, bo do Poznania mam troszkę daleko ...
    Ale wygląda ciekawie ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...