środa, 16 kwietnia 2014

ZaBOOKowani w sztuce

Od kilku dni odbywam staż w Centrum Kultury Teatr Sztuk w Jaworznie i mam okazję brać udział w projekcje "ZaBOOKowani w sztuce".

Projekt ten powstał z inicjatywy Katarzyny Pokuty i Barbary Wójcik – Wiktorowicz. 

Projekt ten realizowany jest w województwie śląskim i małopolskim w ramach Akademii Orange i ma na celu zaangażowanie lokalnej społeczności, budowanie i szerzenie wiedzy o regionie, a także jest ciekawą aktywnością w zakresie dziedzictwa kulturowego.  

Muszę się przyznać, że jest to coś, w czym się odnajduję, ponieważ od zawsze podobała mi się książka artystyczna i różne jej przejawy. Wczoraj miałam okazję uczestniczyć w warsztatach, które odbywały się w Chorzowie. Planuję również stworzyć swoją własną książkę artystyczną wpisującą się w projekt organizatorek.
W ramach projektu nagrany został audiobook w oparciu o lokalne legendy i opowieści. Aktualnie realizowane są książki artystyczne, czyli obiektów artystycznych powstających pod okiem artystów i specjalistów z Teatru Sztuk, które wizualnie odnoszą się do treści owych legend.   


Już 3 instytucje spośród 13 zrealizowały z wspólnie z organizatorami pierwsze książki artystyczne.   W maju na rynku miasta Jaworzno odbędzie się finał całego przedsięwzięcia. Szczegóły sukcesywnie zdradzane są na stronach:  
Zapraszam do śledzenia naszych działań.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...