czwartek, 17 kwietnia 2014

Flesz kulturalny #1

Jakiś czas temu Agnieszka Tatera umieściła na swoim blogu wpis, w którym w krótko prezentuje dane książki. 

I ja postanowiłam wprowadzić na blogu krótkie notki, bo nie zawsze mam ochotę pisać o jakiejś książce dłuższą notkę czy recenzję. Chciałabym też czasem napisać kilka słów o jakimś filmie czy komiksie. 

I tak oto nowy cykl i tytuł, który wymyśliłam sobie sama - mam nadzieję, że oryginalny i nie powielający się. 


Kickass - Mark Millar, John Romita Jr. 

Muszę przyznać, że Kick-ass to bardzo dobry komiks. Po czym wnioskuję? A po tym, że w chwili, gdy zaczęłam czytać 1 zeszyt, nie przestałam, aż do ostatniej strony. 

Świetna kreska, bardzo żywe kolory, ciekawa fabuła i bohaterowie. 

Nie wiedziałam o tym komiksie, dopóki nie obejrzałam ekranizacji obu części. 
Sekretne życie Waltera Mitty

Dawno nie miałam okazji oglądać tak "ładnego" filmu, który stanowi prawdziwą ucztę dla oczu i uszu widza, a na dodatek niesie bardzo fajne przesłanie, o pragnieniu przygody, harmonii w życiu, pokonywaniu trudności dla wybranki serca. 
Tylko kochankowie przeżyją

Bardzo lubię filmy Jarmuscha. Są specyficzne i intrygujące. Nie dzieje się w nich za dużo i tym, co odgrywa w nich główną rolę jest dialog między bohaterami. Nie inaczej jest w ostatnim filmie tego reżysera, w którym główna rolę odgrywają wampiry (spokojnie, to nie jest kolejny "Zmierzch" - wręcz przeciwnie). Niezwykle urzekający swoją poetyką. Polecam.


Wybór - Aleksandra Ruda

Trudno mi ocenić kontynuację powieści "Odnaleźć swą drogę". o której pisałam już na swoim blogu - niby ucieszył mnie fakt, że jest druga część, ale liczyłam na coś ciekawszego i innego niż to, z czym miałam już do czynienia. 

Żywe trupy, tom 6 

Skończyłam i niemal od razu zabrałam się za kolejny tom... 

Interesujący i wciągający. 

Nie ukrywam, że zaczęłam go czytać po tym, jak zaczęłam oglądać serial. Nie spodziewałam się, że aż tak będzie się różnił od serialu.

Dziewczyny


Niedawno skończyłam oglądać.  Naprawdę dobry babski serial, który i facet obejrzy i nawet mu się spodoba (wiem z doświadczenia). Dlaczego? Bo nie jest to taki typowy serial dla dziewczyn, chociaż sporo w nim narzekania i biadolenia o życiu, facetach, pracy i wszelkiego rodzaju rozterkach. Są też imprezy, zabawa, dialogi z jajem, ironia i sarkazm.

2 komentarze:

  1. Piękna: "Sekretne życie Waltera Mitty" Czytałam 2 razy :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja niestety nie czytałem: "Sekretne życie Waltera Mitty" ale oglądałem film. I powiedziawszy szczerze spodziewałem się czegoś więcej.
    O wiele bardziej w tematyce uwolnienia się od codzienności i szarej rzeczywistości poruszył mnie "Into the wild" przetłumaczony na polski "Wszystko za życie".
    Świetnie wyreżyserowany przez Seana Penna, a w dodatku muzyka skomponowana przez Eddiego Veddera to po prostu majstersztyk :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...