niedziela, 21 marca 2010

Stephen King - Pod kopułą
Pozwolę sobie przytoczyć kilka opinii na temat najnowszej książki Stephena Kinga - mam nadzieję, że znajdą się osoby, które one przekonają do sięgnięcia po najnowszą powieść mistrza grozy.

"Pod kopułą" to jedna z jego najlepszych (i najdłuższych) książek. To przerażające połączenie horroru, science fiction i powieści obyczajowej (...)
Jakub Demiańczuk, "Dziennik Gazeta Prawna"


"Pod kopułą" to triumfalny powrót Kinga do najwyżej formy głównie dlatego, że autor Misery znowu wkłada fartuch badacza i ujawnia skrywane pod cienkim płaszczykiem socjalizacji najciemniejsze ludzkie lęki i instynkty
Tomasz Stawiszyński, "Newsweek"


(…) literatura popularna najwyższego sortu.
Piotr Kofta, "Dziennik Gazeta Prawna"


„Pod kopułą” już stała się jedną z moich ulubionych książek 2009 roku.
Neil Gaiman


Znakomita powieść, przyprawiająca o nieustanny dreszcz emocji i powodująca zadumę nad naszą skłonnością do dobra i zła …
„Publishers Weekly”


Wyjątkowo uzależniająca lektura!
„USA Today”


King powraca tu do swojej świetności.
„New York Daily News”


Prawdziwy King, fani będą zachwyceni
„Baltimore Sun”


Fascynujące!
ABCnews.com

Ponoć najlepsza książka 2009 roku według The New York Times. Ja osobiście poprzestanę na poleceniu Wam tego tytułu - jakoś nie ciągnie mnie do Kinga tak, jak kiedyś. Swoją przygodę z horrorem zakończyłam kilka lat temu. Niewykluczone, że jeszcze kiedyś sięgnę po coś mocniejszego. Dla niezdecydowanych słów kilka na temat treści książki:

Pewnego pogodnego, jesiennego dnia małe amerykańskie miasteczko Chester's Mill zostaje nagle i niewytłumaczalnie odcięte od świata. Otacza je niewidoczne pole siłowe, które mieszkańcy zaczynają nazywać kopułą. Sytuacja szybko się pogarsza. Pole wpływa niekorzystnie na środowisko, a ludzi powoli ogarnia panika…


Dale Barbara, weteran wojny w Iraku zarabiający na życie jako wędrowny kucharz, jest zmuszony do pozostania w Chester’s Mill. Wspierany przez wojsko, które znajduje się na zewnątrz kopuły, wraz z garstką ochotników próbuje uspokoić nastroje społeczne. Na drodze staje im Duży Jim Rennie, ambitny lokalny polityk, który za wszelką cenę chce wykorzystać sytuację dla własnych celów. Wraz z synem ukrywają wiele koszmarnych tajemnic, które nie mogą ujrzeć światła dziennego.


Czas ucieka, a największym wrogiem mieszkańców jest sama kopuła. Czy dowiedzą się, jak powstała, zanim będzie za późno? Czas goni. A właściwie czasu już brak…

4 komentarze:

 1. Ja powiem tak, ostatnio trudno mi dopaść ksiązke Kinga która by mnie wciągnęła. Moze poprzeczka na wysokości pozostawionej przez Mroczną WIezę jest już zbyt wysoka? albo ja oczekuję zbyt dużo. A moze..umarł Król?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnią książką Kinga jaką przeczytałam była książka "To" i było to ładnych kilka lat temu.

  Z czasem te motywy w różnych książkach zaczynają się powielać, powtarzać... i nudzić. Pisarz zaczyna się wypalać i kręcić w kółko goniąc własny ogon. Nie wiem jak jest z Kingiem, bo przeczytałam zaledwie kilka jego książek, ale domyślam się, że po napisaniu kilkudziesięciu książek jest mu coraz trudniej czymś zaskoczyć. Zapewne jest wiele osób, które są wciąż zaskakiwane jego pisarstwem ;)

  Może akurat ta książka by Cię zaskoczyła :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Byc moze:)
  Jednak CI których znam którzy kiedyś za książki Kinga zabili by , teraz szukaja "nowych podniet" w słowach innych autorów:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zupełnie normalne :) Czasem coś zaczyna się zwyczajnie nudzić.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...