niedziela, 9 października 2011

Popieram czytanie

Dużo się ostatnio dzieje w literackim światku, co mnie bardzo cieszy... Jako, że dziś wybory, ja chciałabym Was zaprosić do udziału w akcji czytelniczej "Popieram czytanie". 
O akcji: 

Akcja „Popieram czytanie” to nowa inicjatywa mająca na celu ratowanie stale spadającego poziomu czytelnictwa w Polsce i próba zaangażowania polityków w rozwiązywanie jednego z najważniejszych problemów społecznych.

Grupa miłośników książki, blogerów, redaktorów serwisów internetowych w ramach inicjatywy “Czytam, bo lubię to” organizuje kolejną akcję promocji czytelnictwa. To przedsięwzięcie “Popieram czytanie”, do udziału w którym gorąco zapraszamy wszystkich internautów, dziennikarzy, polityków oraz wszystkich ludzi zatroskanych o losy książki i czytelnictwa.


Okaż swoje poparcie dla akcji, deklarując wzięcie udziału w wydarzeniu w serwisie Facebook.com

Sprawdź, co możesz zrobić i w jaki sposób możesz wesprzeć akcjęKLIK!


Debata…

Przedsięwzięcie rozgrywać się będzie wielotorowo. Przede wszystkim jego organizatorzy oraz partnerzy zaproszą polityków do dyskusji na temat tego, co przedstawiciele partii politycznych mogą zrobić na rzecz wsparcia czytelnictwa w Polsce. Kolejne artykuły i głosy w debacie publikowane będą we współpracujących z organizatorami mediach, a dyskusji towarzyszyć będzie szereg działań o charakterze happeningu, mających na celu zwrócenie na nią uwagi społeczeństwa i dziennikarzy. Efekty tej dyskusji – być może – staną się podstawą do stworzenia ponadpolitycznego programu wsparcia czytelnictwa, który będzie mógł zostać zrealizowany po wyborach. Być może też Internauci, którzy zapoznają się z wypowiedziami przedstawicieli poszczególnych partii na temat książki i czytelnictwa, zdecydują się kierować deklaracjami programowymi podczas deklarowania swego poparcia w dniu wyborów, 9 października 2011 roku.

…i happening

W ramach akcji zaprosimy polityków do głośnej lektury ulubionych bajek dla dzieci lub ich fragmentów. Poprosimy również o udostępnienie nagrań dźwiękowych czy nagrań video, które następnie zostaną zamieszczone w sieci i rozprzestrzeniane będą zgodnie z zasadami marketingu wirusowego. Z początkiem października zamkniemy zbieranie zgłoszeń i za pośrednictwem strony akcji w serwisie Facebook.com poprosimy Internautów o oddawanie głosów na najciekawsze filmy oraz wybranie najbardziej przyjaznego książce polityka. Polityka tego zaprosimy do odebrania symbolicznej nagrody i przeczytania ulubionej bajki podczas tegorocznych Targów Książki w Katowicach. Równolegle przygotowywane będą materiały graficzne promujące akcję, które zamieszczane będą na stronach internetowych, blogach, w serwisach i pismach literackich.

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...