niedziela, 1 lipca 2012

Kontynenty...

Agora wydała nowe czasopismo - tym razem skierowane do osób lubiących podróże, ale nie tylko. 

"Kontynenty" to magazyn, w którym znaleźć można wile interesujących tekstów napisanych z pasją. 

Mocne akcenty tego numeru to: 

- świetny tekst Pauliny Wilk, autorki niedawno wydanej książki "Lalki w ogniu". Autorka opisuje Japonię skupiając się na takich kwestiach jak bieda, starość, emancypacja, rozrywka. 

- kolejny tekst, dla którego warto sięgnąć po "Kontynenty" jest artykuł napisany przez Jacka Hugo - Badera - podróżnika i reportera, który w swojej opowieści snuje rozważania na temat podróżowania i bycia w drodze. 

- fanów Ryszarda Kapuścińskiego czeka nie lada gratka - "Kontynenty" opublikowały nieznane dotąd zdjęcia wykonane przez reportera. Dla mnie osobiście jest to kilkanaście fotografii, nad którymi warto zatrzymać się na dłużej... 

- na następnej stronie znaleźć można wywiad z wielokrotnie nagradzanym autorem 16 książek podróżniczych - Colinem Thubronem. Jego książka "Utracone serce Azji" miała premierę w maju tego roku w wydawnictwie Czarne. Thubron opowiada o podróżowaniu i pisaniu - biorąc pod uwagę dorobek pisarza, wywiad pozostawia lekki niedosyt, który na szczęście można uzupełnić sięgając po książki.

- w następnej kolejności warto skupić się na 18 stronicowym artykule na temat ciała człowieka w kulturze... To niesamowita opowieść, która otwiera nam oczy. 

- kilka stron dalej Adam Wajrak snuje opowieść na temat Arktyki, której z roku na rok ubywa. Kto wie, co z niej zostanie za kilka lat za sprawą globalnego ocieplenia. 

- na koniec polecam świetny tekst mojego ulubionego pisarza, którym jest Andrzej Stasiuk - jego zapiski na temat Mołdawii pokazują, że nikt tak jak Stasiuk nie potrafi snuć nieśpiesznej opowieści. 

Polecam gorąco. Z niecierpliwością czekam na kolejny numer, który ukaże się w sierpniu.


1 komentarz:

  1. Kocham podroze, wiec magazyn wydaje sie byc interesujacy ;)

    Przy okazji zapraszam do siebie na http://aleksiazka.blogspot.com Moze znajdziesz cos dla siebie? ;)

    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...